כניסה לרשומים

שלבי התפתחות ותפקוד תקינים של תינוקות - לימודי ליווי התפתחותי

לימודי ליווי התפתחותי נועדו לאפשר התפתחות תקינה של תינוקות בשלב הינקות שבין לידה לזחילה. מטרת הלימודים הינה להקנות לתלמידים כלים וכישורים מקצועיים אשר תפקידם הינו לזהות מצבים של התפתחות בלתי תקינה או עיכוב בשלבים המוקדמים בחיי אדם.

בעזרת הכלים החיוניים הללו, מתאפשר לבוגרי לימודי ליווי התפתחותי לספק ייעוץ וללוות הורים בתהליכי הבנייה של סביבה אידאלית להתפתחות התינוק וכן בתהליכי הטיפול השונים. 

לימודי ליווי התפתחותי – זיהוי, אבחון והתמודדות עם שלבי ההתפתחות של התינוק

לימודי ליווי התפתחותי כוללים הכרה של הסטודנטים עם שלבי ההתפתחות הנורמליים והתקינים של התינוק הרך עד לשלבי הזחילה והישיבה. הלימודים מקנים לסטודנטים שיטות מקצועיות ויעילות לזיהוי ואבחון של השלבים השונים בהתפתחותו התקינה של התינוק וכן אפשרות להבנה של טיב ההתפתחות המוטורית, ההתנהגותית, החושית והתקשורתית.

נוסף על הכלים הלוו, זוכים הסטודנטים ללמוד כיצד להנחות סדנאות להורים במסגרת הפרטית. לימודי ליווי התפתחותי כוללים העשרת הידע התיאורטי וכן התנסות חווייתית המפתחת את המודעות העצמית והרגישות לעולמם של התינוקות.

ההתנסויות מתבצעות בעזרת תצפיות מודרכות בתינוקות וכן צפייה בהדרכות הורים הכוללות עבודה אישית עם התינוק. תכנית הלימודים משלבת דיונים מעמיקים בבעיות התפתחותיות וכן בשיטות המספקות מענה עבורן.

למי מיועדים הלימודים ומהם נושאי הלימוד ?

לימודי ליווי התפתחותי מתאימים לאנשי מקצוע בתחומי הטיפול במגע ובתנועה וכן מהתחומים הפרא רפואיים, הורות ולידה, רפואה משלימה וחינוך. כמו כן תכנית הלימודים מיעודת להעשרה וחיזוק המודעות והרגישות להתפתחות התינוק בקרב גננות, מפעילי משפחתונים, מטפלות ועוד. נושאי הלימוד בקרוס כוללים: 

  • אימהות לאחר לידה
  • תזונה, מתודולוגיה טיפולית
  • תקשורת בין הורה לתינוק
  • משחקים לחיזוק ועידוד ההתפתחות
  • חינוך מוזיקלי בגיל הרך
  • הנחיית קבוצות
  • ועוד

הכשרת מאמנים בשיטה ורדי 

מרכז ורדי הוקם בשנת 1996 ומשמש כבית ספר להכשרת מאמנים לטיפול בליקויי למידה, לקויות תפקודיות ולקויות התפתחות בקרב תינוקות. המרכז נחשב כפורץ דרך, כאשר שיטת ורדי רכשה לעצמה מוניטין חיובי בתחום והיא מיושמת במרכזים שונים ובאופן פרטי ועצמאי. אנו מציעים לימודי ליווי התפתחותי  הכוללים את כל הידע התיאורטי של שיטת ורדי וכן ארגז כלים המיועד לבעלי מקצוע במגוון תחומים בהם מורים, יועצים, מרפאים, קלינאי תקשורת ועוד.

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה