כניסה לרשומים

לקוי למידה – חשיבות הזיהוי המקדים ונקיטת צעדים

לקוי למידה לקוי למידה, נאלץ להתמודד עם קשיים רבים בכל מה שקשור לרכישה של מיומנויות למידה בסיסיות כמו: כתיבה, קריאה וחשבון. 
ליקויי למידה עלולים לפגוע במידה רבה ברמת החיים של הילד או המבוגר אשר מתמודד איתם, כאשר לעיתים הלקות תבוא לידי ביטוי גם בקשיים קוגניטיביים רבים ובחלק גדול מהמקרים, ללקות תהיינה גם השפעות שליליות נלוות כמו: פגיעה בביטחון עצמי, כעסים, אלימות, קשיים חברתיים ועוד..


החדשות הטובות טמונות בעובדה שבשנים האחרונות המודעות ללקויות למידה, הולכת  ועולה וכחלק מכך גם התפתחו לא מעט שיטות לסיוע בהתמודדות ובטיפול בלקויות ויש אף מרכזים ייעודיים ללימודי התחום כמו מרכז ורדי לדוגמא.
כך, שבמידה ואותה לקות למידה מזוהה כבר בשלבי המוקדמים וכחלק מכך, מתבצעת פניה לאנשי המקצוע המתאימים, ניתן למנוע מהמתמודד עם הלקוח הרבה תסכול. 


כיצד ניתן לסייע לאותו לקוי למידה?


לקוי למידה נאלץ כאמור להתמודד עם קשיים רבים ובעיקר בגילאים צעירים ובמסגרת בית הספר. 
לכן, חשוב מאוד שהסביבה הקרובה לאותו הילד ובראש ובראשונה, המשפחה, תגלה המון תמיכה והכלה כלפי הילד – מה שיפחית את הסיכויים לפגיעות הנלוות כמו פגיעה משמעותית בביטחון העצמי וגילויים של ביטויי אלימות.
מעבר לכך, יש כאמור לא מעט אנשי מקצוע ומסגרות שונות אשר מתמחות בטיפול בילדים עם לקויות למידה, חשוב מאוד לסקור את האפשרויות השונות המוצעות בתחום ולבחור עבור הילד את המסגרת המתאימה ביותר בעבורו.
נקיטה בפעולות הללו, יכולה להיות יקרה מפז עבור אותו הילד ולאפשר לו לקבל כלים ישימים להתמודדות עם הלקות, כבר בגילאים צעירים – מה שיטיב במידה רבה גם עם עתידו. 


לא לטמון את הראש בחול


בשורה התחתונה לקות למידה, עלולה לטמון בחובה קושי רב ותסכול, אבל, אם מזהים אותה בזמן אצל אותו לקוי למידה, ומטפלים בה בצורה הנכונה, אפשר לראות תוצאות חיוביות ולעיתים, בטווחי זמן קצרים.
לכן, גם אם כהורים, מתעורר בכם ולו החשד הקל שהילד שלכם מתמודד עם לקות למידה ברמה כזאת או אחרת, חשוב שלא תטמנו את הראש בחול ותנקטו בפעולה, במטרה לסייע לו.

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה