כניסה לרשומים

ליקוי למידה – כל מה שחשוב לדעת

ליקוי למידהעל פי נתונים, ליקוי למידה מהווה את נחלתם של כעשרה אחוז מהאוכלוסייה. מדובר בקושי הבא לידי ביטוי ברכישה של מיומנויות למידה בסיסיות. מקורו של ליקוי הלמידה הוא על רקע נוירולוגי וסוג הליקוי כמו גם מידתו יהיו שונים בין המתמודדים עם אותו הליקוי. 
כיום, המודעות הגבוהה לשיעור הגבוה יחסית של ילדים אשר מתמודדים עם ליקוי זה, מאפשרת לאבחן את קיומו בגיל צעיר יותר (כבר בכיתות הנמוכות ולעיתים כבר בגילאי הגן)  וכחלק מכך, גם להעניק את התמיכה והטיפול הנדרש והמקיף כבר בשלבים אלו – ככל שהליקוי יתגלה בשלב מוקדם יותר, כך יתאפשר להעניק טיפול אפקטיבי ואיכותי יותר. 


מה הם הסימנים המעידים על ליקוי למידה?


יש סימנים שחשוב להיות מודעים אליהם, על מנת לזהות ליקוי למידה, בשלבים המקדימים ובין היתר, בגיל הרך, הסימנים יבואו לידי ביטוי בבעיות כמו עיכוב התפתחות הדיבור, אוצר מילים מצומצם, קושי ללימוד מספרים, צבעים וכיוצא. בכיתות הנמוכות, הסימנים המעידים, יכולים להיות קושי בהבנת הנקרא, קישור בין צלילים לאותיות וכיוצא בזה. 
בגילאי 10 עד 14, הקושי יבוא לידי ביטוי בקשיים חברתיים, הימנעות מהשתתפות במשימות שונות, אי עשיית שיעורי בית וכיוצא בזה.. 


מודעות לכל אותם הסימנים, תאפשר גילויי ערנות אליהם ובמידה ועולה החשד הקל ביותר לקיום של ליקוי למידה, תתבצע הפניה לאבחון ותורכב תוכנית מקיפה וקפדנית לטיפול באותם הליקויים – תוכנית אשר תעניק לילד ולהורים את הכלים האפקטיביים והאיכותיים ביותר להתמודד עם הלקות. 


תמיכה והכלה 


מעבר לאבחון המקצועי והקפדני, חשוב מאוד שגם ההורים יהיו מעורבים בהליך, עליהם לסייע לילדים, להכיל אותם ולקבל הדרכה ייעודית, אשר מטרתה לעזור להם בצורה הטובה ביותר האפשרית. 
קבלת סיוע כבר בשלבים המקדימים של התהליך ולקיחה בחשבון של כל הגורמים המשפיעים תאפשר לילד להתמודד בצורה המיטבית עם אותו ליקוי למידה, גם בתור ילד וגם בתור מבוגר. 
"מרכז ורדי" הוא מרכז אשר מטרתו להכשיר מאמנים מקצועיים לטיפול במצבים לקויות תפקודיות, ליקויי למידה ועוד.. 

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה