כניסה לרשומים

לימודי לקויות למידה - כלי משמעותי לארגז הכלים שלכם

היום לקויות למידה הן לגמרי לא מה שהיה פעם. אם בעבר ילד שלוקה בלקות למידה כלשהי נחשב "עצלן" או "טיפש" ואם הוא סובל מהיפראקטיביות גם "המופרע של הכיתה", היום דברים נראים אחרת לגמרי וטוב שכך. היום ילדים רבים מאובחנים כבעלי לקויות למידה כלשהן, בין אם זו דיסלקציה, דיסגרפיה, הפרעות קשב וריכוז ועוד, עם או ללא היפראקטיביות. בכל מקרה, היום הדברים כבר ברורים יותר. לימודי לקויות למידה הם כלי נהדר לאנשי חינוך כדי שיתמודדו טוב יותר עם העניין, ידעו לכוון או לתת לילד משימות בהן יוכל לממש את הפוטנציאל שבו. כמובן שזהו כלי מצוין אם לא הכרחי ממש להורים לילד הסובל מלקויות למידה כלשהן.

החשיבות הרבה של גילוי וטיפול מוקדם

אמנם לא מדובר כאן חלילה במחלה שעלולה להיות ממאירה ללא גילוי מוקדם, אך לקויות למידה הם מאותם דברים שאם לא מגלים ומטפלים בהם מוקדם הם עלולים לפצוע ולהזיק לנפשו של הילד, ואם רוצים את ההקשר הפיזי גם הוא קיים: גוף ונפש הם אחד ונפש מצולקת לאורך זמן עלולה לגרום גם לבעיות גופניות בסופו של דבר. היום כולם מודעים לנושא ומעורים יותר. היום גם גננת יכולה כבר להדליק נורה אדומה בנושא וליידע את ההורים בדבר. עם זאת, חשוב לא להדליק נורות מוקדם מדי. לכן קורס זה מצוין גם לגננות. כך מצד אחד יוכלו להתריע עוד בשלב מוקדם אך מצד שני לא לתת התראת שווא.

מה כוללים לימודי לקויות למידה?

במהלך לימודי לקויות למידה יורדים לשורש העניין שיכול להביא להתפתחות לקויות למידה והוא קואורדינציה. אל הקואורדינציה מתווספים חוסר מודעות של הגוף, קושי בתפעול איברים שונים ביחס לסביבה, קושי בויסות חושי ותפיסה חושית, סרבול. כל אלה מביאים גם לחוסר ריכוז. בלימודים ניתנים כלים איך קודם כל לטפל בכך בעזרת טיפול בטונוס שרירים, עבודה על שיווי המשקל וכמובן גם באמצעות שיפור המוטוריקה העדינה. לימודי לקויות למידה על פי שיטת ורדי כפי שנלמדים במרכז ורדי נמצאו כמוכיחים את עצמם, כשהמטופלת הראשונה שעברה שינוי משמעותי בעקבות הטיפול היא שירלי ורדי, מקימת המרכז....

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה