כניסה לרשומים

לימודי ליווי התפתחותי להתפתחות אישית ומקצועית

התפתחות תקינה ונכונה של תינוקות וילדים בגיל הרך תהיה קריטית להמשך החיים שלהם. לא סתם ילד מתפתח כפי שהוא מתפתח מבחינה פיזית, מוטורית, קוגניטיבית ורגשית. הוא מתפתח כשנדבך נבנה על נדבך, כמו בניין. כל שלב התפתחותי הוא כמו קומה נוספת במגדל שנקרא אדם בוגר. עבודה עם התינוק כבר משלבי ההתפתחות המוקדמים, הידיעה כיצד דברים אמורים להיות ואם אינם קורים- מה ניתן לעשות ואיך לעזור לתינוק מרגיעים הרבה מאוד הורים. לכן, לימודי ליווי הפתחותי במרכז ורדי, מרכז ותיק המטפל ומכשיר בעלי מקצוע לטיפול בלקויות החל מתינוקות ועד בוגרים,  מתאימים מאוד הן להורים שרוצים להיות מעורים יותר בהתפתחות ילדם והן לבעלי מקצוע בתחום כמו גננות/ים, מטפלות/ים, עובדים סוציאליים ועוד.

התפתחות בשלוש השנים הראשונות קריטית להמשך

כולנו נמצאים עם היד על הדופק כשהילד נכנס לכיתה א': איך הוא בלימודים? האם מצליח במבחנים ועוד, אך ההתפתחות שלו מתחילה הרבה קודם. יותר מכך, ההתפתחות בשנים הראשונות תקבע במידה רבה את הצלחתו בהמשך. מרבית הקשרים במוח נוצרים בשלוש השנים הראשונות בחייו של אדם. לכן, עם לימודי ליווי התפתחותי תקדמו את הילד לא רק בכישורים שהוא אמור לרכוש כעת אלא זו גם מעין "תעודת ביטוח" לעתיד. כך אתם יודעים, או לפחות עושים את המקסימום כדי שהילד יתמודד עם כל אתגר בחייו טוב יותר.

מה כוללים לימודי ליווי התפתחותי?

במהלך לימודי ליווי התפתחותי אתם קודם כל עושים לעצמכם קצת סדר בראש. אתם יודעים מה אמור לקרות בכל שלב. גם אם הדודה אומרת כך והסבתא אומרת אחרת. אתם מקבלים מידע ממקור מקצועי ומוסמך על שלבי התפתחות התינוק והזמן בו הם אמורים לקרות. כמובן שהכל אינדיבידואלי כי אנחנו לא רובוטים. מעבר לכך אתם לומדים תרגילים ומשחקים שתוכלו לעשות עם התינוק, משחקים ותרגילים שיעזרו לו להתקדם משלב אחד לאחר, מזחילת גחון לעמידת שש, מזחילה לישיבה וכו'. תדעו להרגיש אותו טוב יותר, מתי הוא חש מצוקה או כאב, מה שקריטי במיוחד בשלבים הראשונים בהתפתחות, כשתינוק לא יודע עדיין לבטא את עצמו באופן ברור.

לסיכום, לימודי ליווי התפתחותי הם כלי משמעותי בתוך ארגז הכלים שאתם לוקחים איתכם, גם בתור הורים וגם בתור בעלי מקצוע בתחום הטיפול והחינוך.

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה