כניסה לרשומים

חשיבות הטיפול בליקוי למידה

ליקוי למידה הוא הפרעה נוירו התפתחותית הפוגעת בתפקודי למידה חשובים ובסיסיים ויוצרת הפרעה ברכישה וביטוי של ידע ומיומנויות בסיסיות. ליקוי הלמידה עלול להשפיע השפעה רחבה על התפקוד הפיזי והנפשי של האדם וליצור תופעות נלוות שישפיעו על התפקוד בכל תחומי החיים ומכאן חשיבות הטיפול בליקוי למידה. שיטת ורדי נוסדה על ידי שירלי ורדי שחוותה לקות למידה מגיל צעיר והשפיעה על מסלול חייה. שירלי הצליחה לאתר את מאפייני הלקות שלה ואת הכלים שבאמצעותם ניתן להתמודד עם הלקות וליצור חיים בריאים ומאוזנים. שיטת ורדי לטיפול בליקויי למידה וקשיים התפתחותיים מלידה ועד בגרות היא שיטה רחבה ובעלת ידע וכלים נרחבים לטיפול והיא נלמדת במכרז ורדי.


על חשיבות הטיפול בליקוי למידה


ליקוי למידה מטיל קושי על הילד ואחר כך על הבוגר שהוא הופך להיות. הליקוי שהוא חווה מקשה עליו ללמוד ולהתפתח בצורה מיטבית ויוצר פער בינו ובין החברה שסביבו. ילד בעל ליקוי למידה עלול לחוש חוסר ביטחון עצמי, חוסר מוטיבציה, כעסים רבים וריחוק חברתי והוא ינהג באלימות ווכחנות או בהתכנסות פנימית לתוך עולם דמיוני. כל אלו עלולים ליצור פער גדול אצל הילד שמתרחק אט אט ממימוש הפוטנציאל שלו בעולם, מהחברה וממסלול החיים הנורמטיבי. טיפול בלקויות למידה מגיל צעיר עשוי לתרום לרכישת כלים להתמודדות עם לקות הלמידה ולמנוע את כל אלו והוא יכול להתבצע הן על ידי אנשי מקצוע והן על ידי ההורים של הילד.


התמודדות הורים עם ליקוי למידה של ילדם


הורים רבים שרואים את ילדם סובל מליקוי למידה רוצים לעזור לו ולסייע לו בכל דרך אפשרית. הדבר הראשון שעל ההורים לעשות הוא להכיר בכך שהילד שלהם זקוק לעזרה. הכרה זו היא שלב בסיסי שיאפשר להורים לפנות לעזרת איש מקצוע שיוכל ללוות ולהדריך אותם בדרכי טיפול מתאימות בליקוי הלמידה ובקושי ההתפתחותי שהוא מביא עמו. בנוסף לכך, להורים כוח גדול והשפעה רבה על הילד – אולי הרבה מכל מטפל או מחנך. לפיכך, ידע ומיומנות טיפול להורים יכולים לסייע להם לטפל בעצמם בילד, במקביל לטיפול המקצועי. חשיבות הטיפול בליקוי למידה על ידי ההורים היא רבה ולכן הקמנו במכון ורדי מסלול לימודים להורים שבו הם יכולים בקלות ובנוחות לרכוש ידע מקצועי ומקיף על לקות הלמידה ועל דרכי ההתמודדות עמה.
לימודי טיפול בליקוי למידה
מכון ורדי מכיר בחשיבות הטיפול בליקוי למידה ולכן אנו מציעים מגוון של מסלולי לימוד לטיפול בליקוי למידה וקשיים התפתחותיים של ילדים ובוגרים.

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה