כניסה לרשומים

לימודי לקויות למידה – לא מה שחשבתם

הקורסים של מרכז ורדי - מקום שחשוב ללמוד בו

אם גם אתם חשבתם שלימודי לקויות למידה מיועדים לעוסקים בתחום החינוך המיוחד בלבד, אתם טועים ובגדול. אמנם הלימודים מיועדים להכשיר מטפלים ומאבחנים בתחום זה, אבל הם מתאימים לכל מי שעובד עם בני אדם מגיל שנתיים עד מאה ועשרים. אנחנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא כדי לדעת אם זה מתאים גם לכם אבל תחילה – מהי לקות למידה ?

מהי לקות למידה ?


לקות למידה היא כל לקות שמונעת מאדם מסוים ללמוד בהתאם לגילו, מנת המשכל שלו, השכלתו וביצועיו בתחומי החיים האחרים, למשל דיבור, התמצאות במרחב ועוד. לקויות הלמידה נובעות מכשל כלשהו בארגון, עיבוד וניתוח המידע במוח והלקויות הנפוצות ביותר הן :


•    דיסלקציה – קשיי קריאה וכתיבה
•    דיסגרפיה – קשיי כתיבה
•    דיסקלקולציה -  קשיים בביצוע פעולות חשבון

 

רוצים דוגמא ? בבקשה


דיסלקציה למשל היא לקות למידה שכוללת קשיים בכתיבה ובקריאה ויש כאלה שמרחיבים את היריעה, כלומר כוללים בדיסלקציה גם קשיים במיומנויות למידה שונות ובמתמטיקה ומרחיבים אותה ל- 5 תחומים : תחום השפה, הקריאה, הכתיבה, המתמטיקה ומיומנויות למידה.

למעשה, דיסלקציה אינה בעיה אחת אלא מכלול של בעיות שיכולות להיות נרכשות או התפתחותיות. כמו כן, דיסלקציה אינה מוגבלת למגדר למרות שהיא קיימת פי 4 אצל גברים מאשר אצל נשים.

 

לימודי לקויות למידה

 

מה כוללים לימודי לקויות למידה ?


בלימודי לקויות למידה לומדים את כל התחומים שקשורים ללקויות הלמידה השונות כולל דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקולציה, דיספרקציה ועוד.

הקורסים מיועדים לכל מי שמעוניין לעסוק או שעוסק כבר עכשיו בתחומי החינוך והטיפול למשל סייעות, גננות, מורים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בתנועה ובעיסוק ועוד. לימודים אלו מאפשרים להבין את הגורמים השונים שגורמים ללקויות למידה, לטפל בהן בהצלחה ובמקרים רבים למנוע אותן עוד בגיל הרך.

 

איפה לומדים ?


אם אתם מעוניינים בלימודי לקויות למידה אנחנו ממליצים שתפנו למומחים בתחום במרכז ורדי. זהו בית ספר להכשרת מאמנים בתחום לקויי הלמידה שפועל ברציפות כבר מעל 20 שנה. במקום מעבירים הכשרות מקצועיות, לימודי תעודה ומקיימים מסלולים מיוחדים להורים בתחומים אלו פשוט תשאירו הודעה באתר האינטרנט.. אז למה אתם מחכים ?

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה