כניסה לרשומים

לימודים בהתפתחות התינוק – למי זה מתאים ?

בואו ללמוד קורס שמסביר נדבך בהתפתחות התינוק

אנו יודעים כי תינוקות עוברים שלבי התפתחות שונים, לפעמים מאוד מהירים. בתקופת חייו הראשונה, התינוק חווה את העולם בעיקר באופן הרגשי והוא תופס את עצמו כיחידה אחת ביחד עם אימו. עם הזמן, ניתן לראות כיצד התינוק ישן פחות ונעשה פעלתן יותר.

הוא מתחיל להניע את גופו ולהתעניין בסביבתו. ואז הוא צוחק, מתחיל למלמל ואז ממש מדבר. אבל יש גם גורמים שונים היוצרים עיכובים בהתפתחותו התקינה של התינוק. משום כך, חשוב לדעת כי יש בנמצא לימודים בהתפתחות התינוק. בהחלט יתכן כי הלימודים הללו יתאים גם לכם. 

 


לימודים בהתפתחות התינוק – להורים וגם למטפלים


אופן ההתפתחות של התינוק עשוי לעניין שתי קבוצות שונות של אנשים. הקבוצה האחת היא כמובן – ההורים, הורים לתינוקות קטנים או אלה הצפויים בקרוב להפוך להורים. הקבוצה השנייה היא מטפלים או אנשים הרוצים להיות למטפלים. 


קורס בטיפול ליווי התפתחותי של תינוקות לימודים בהתפתחות התינוק יכולים להתאים להורים שרוצים להבין איך התינוק מתפתח לאורך השנים, אילו שלבים הוא צפוי לעבור בשבועות, בחודשים ובשנים הראשונות לחייו. הלימודים יכולים להתאים גם למטפלים, כאלה שרוצים להעשיר את סט הכלים שלהם ואפשר להם לאבחן וגם לטפל ביעילות בפעוטות שאינם מתפתחים באופן משביע רצון. 


חשוב לציין כי רמת ההעמקה בסוגי הקורסים השונים תלויה במטרתו של הלומד ובמוטיבציה שלו. ישנם קורסים קצרים, המתמקדים בתקופה קצרה יחסית בחייו של התינוק. ישנם קורסים המתמקדים בתקופת חיים נרחבת יותר, החל בתקופת הלידה וכלה בסוף תקופת הילדות המוקדמת, כלומר גילאי חמש או שש. 


ללמוד לאבחן, ללמוד לטפל 


לימוד התפתחות התינוק יכול לכלול הכרה של שלבי התפתחות תקינים לצד עיכובים או איחורים בהתפתחות. העיכובים יכולים לבוא לידי ביטוי באופן התנועה של הגוף, בתפעול הגפיים, במוטריקה גסה או עדינה. העיכוב יכול לבוא לידי ביטוי גם באופני החשיבה, בכושר הריכוז, ברכישת השפה, גמילה מחיתולים ועוד.


לצד אבחון לומדים גם לטפל. אבחון וטיפול בשלבים המוקדים יכולים להניע את ההתפתחות אל הכיוון הרצוי. במרכז ורדי מציעים לציבור הרחב, להורים, למטפלים ולכל המתעניינים מגוון רחב של מסלולי לימודים. לימודים בהתפתחות התינוק מעניינים אתכם ? זה הזמן להצטרף. 

 

כותרת טופס התחברות
להרשמה
כפתור סגירה